Historia Firmy

Firma RYSTOR została założona w 1968 roku, przez Pana Ryszarda Stachowicza. Jako pierwsza i jedyna w Polsce zaczęła produkować pisaki kreślarskie, dzięki czemu osiągnęła znaczącą pozycję na rynku oraz zbudowała swoją markę.

Rystor - Siedziba firmy

Wraz z dynamicznym rozwojem Wytwórni poszerzono asortyment o specjalistyczne ołówki automatyczne, stanowiące dopełnienie serii kreślarskiej. W połowie lat 90-tych w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku oferta firmy poszerzyła się o długopisy, pióra żelowe oraz wkłady wymienne do nich.

Obecnie RYSTOR może zaoferować swoim klientom szeroką gamę artykułów piśmiennych, kontynuując również wytwarzanie pisaka kreślarskiego. Co kilka miesięcy na rynku pojawiają się kolejne, udane debiuty nowych produktów – w ostatnim czasie Cienkopis RC-04 oraz Flamastry Flami, które okazały się wielkim sukcesem rynkowym.

Od samego początku proces produkcji oparty był na najnowszych światowych technologiach. Starano się zawsze przywiązywać dużą wagę do stałego utrzymania parametrów technicznych, gwarantujących wysoką jakość finalnego wyrobu. Temu celowi służy również staranny dobór surowców, wysokiej klasy narzędzia produkcyjne, współpraca z doświadczonymi specjalistami zagranicznymi oraz tradycyjne techniki kontroli jakości.

Dzięki tym działaniom, nasze produkty cechuje bardzo wysoka jakość oraz precyzyjne wykonanie. Aktualnie RYSTOR jest jednym z największych w Polsce producentów branży piśmiennej i zajmuje kluczową pozycję na polskim rynku. Współpracuje z największymi sieciami hurtowymi, a także z większością hipermarketów.

Obecnie firma Rystor jest jednym z największych w Europie producentem i dystrybutorem piór i wkładów żelowych. Prowadzone są działania inwestycyjne zmierzające do powiększenia mocy produkcyjnych zakładu, a także ciągłego doskonalenia procesu produkcji. Firma jest otwarta na propozycje współpracy oraz produkcję dostosowaną do indywidualnych wymogów klienta.


Czytaj dalej: Produkcja